niedziela, 5 stycznia 2014

wyprawkowo - butelka

Butelka to wg mnie nieodłączny element wyprawki. Nie ważne czy planujemy karmić piersią - butelka musi być, bo zapewne się przyda. Na początek wystarcza 150ml. I w taka własnie pojemność polecam się zaopatrzyć, bo jest najpraktyczniejsza na początek.

Od Firmy Medela otrzymaliśmy w Bożonarodzeniowym prezencie butelkę Medela Calma. Jest to butelka przeznaczona do karmienia odciągniętym mlekiem matki. Przydatne, gdy z jakiś powodów  musimy z kimś zostawić dziecko na dłużej. Takie sytuacje zapewne będą miały miejsce. Butelka jest skonstruowana w ten sposób, by karmienie jak najbardziej przypominało karmienie piersią, by dziecko nie odzwyczajało się od piersi poprzez  rozstania z mamą. Konstrukcja butelki jest inna niż w tradycyjnych butelkach ze zwykłym smoczkiem.  Tutaj smoczek jest bardzo długi (ma przypominać wydłużającą się  podczas karmienia brodawkę). W pierwszej chwili może przerazić szeroki otwór smoczka.
Pod smoczkiem znajduje się plastikowo-gumowy element z wąziutkim otworkiem, który umożliwia kontrolowane spożywanie pokarmu przez malucha.
Butelka ma sprawdzać się na każdym etapie laktacji. Nie trzeba zmieniać stopnia przepływu wraz z rozwojem dziecka. Dziecko samo reguluje sobie tempo jedzenia.
Calma ma działać antykolkowo dzięki systemowi odprowadzania powietrza.
To wszystko brzmi bardzo interesująco. Mam nadzieję, że butelka się u nas sprawdzi i mały będzie chętnie z niej pił , gdy zostanie z babcią, a nasze karmienie piersią nie zostanie przez to w żaden sposób zaburzone. Zobaczymy. Dam znać.
Jest jeden minus. Butelki nie można stosować do sztucznych mieszanek ze względu na ryzyko zaklejenia wąziutkiego otworu przepływowego.

Zapraszam na fanpage firmy medela: Medela Polska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie. Chętnie poznam Twoją opinię.